YTÜ Yıldız Teknopark

Yıldız Teknik Üniversitesi, ülkemizin ar-ge faaliyetlerine katkıda bulunan 21. yüzyılın girişimci üniversite modeli doğrultusunda teknoloji geliştirme bölgesi açma faaliyetlerine başlamış ve 2003 yılında YTÜ Teknopark’ı kurmuştur. Teknopark, yeni fikirlerin değer oluşturan çıktılara dönüşme sürecinin bütün aşamalarında yer alan uluslararası bir iş birliği merkezi olma yolunda çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında YTÜ Davutpaşa Kampüs’ünde faaliyete geçen ve sürdürülebilir gelişim ilkesi doğrultusunda büyümeye devam eden YTÜ Teknopark, 2014 yılı sonunda faaliyete başlayan 23.500 m2’lik İkitelli Yerleşkesi’nin de hizmete girmesiyle bugün 148 bin m2’lik ar-ge ofis alanında hizmet vermektedir. YTÜ Teknopark; yazılım, bilişim ve iletişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik, ilaç, makine ve teçhizat imalatı, kimya, havacılık, enerji, savunma sanayi, ,inşaat, gıda gibi birçok sektörde ar-ge çalışmalarını yürüten 330 ar-ge firması, 140’dan fazla kuluçka firması ve 8.000 den fazla kalifiye ar-ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapmaktadır.

Ön Kuluçka Girişimi
360
+
Kuluçka Girişimi
140
+

Program Hakkında

YTÜ Yıldız Teknopark, İSTKA desteğiyle mobil oyun ve espor dikeyinde İstanbul bölgesindeki en büyük çaplı kuluçka merkezini hayata geçiriyor.

GamesUP projesi 18 ay sürecek olup proje süresince fikir aşamasındaki mobil oyun ve espor girişimcilerine yönelik eğitim, mentorluk, iş ve Pazar geliştirme danışmanlıkları ile hukuk ve finansal danışmanlık destekleri verilecek olup ayrıca ürün aşamasındaki mobil oyun ve espor girişimcilerine yönelik ihracat odaklı marka ve kurumsallaşma, büyüme ve dijital pazarlama, kullanıcı deneyimi tasarımı ve finansal ve hukuki danışmanlık ve mentorluk destekleri sunulacaktır.

Oyun Yükleniyor...

99%

01
Başvurunu Yap

Başvur butonuna tıkla ve aşamana göre başvuru bilgilerini doldur.

02
Sonuç Mailini Bekle

Bizden gelecek maili bekle ve mülakat için zaman belirle

03
Mülakata Davet Edil

Mülakatta sunumunu yap ve projeni detaylı anlat

04
Oyun Başlasın

GamesUp programında oyununu geliştirmeye başla!

Hedeflerimiz

Gelişim Odaklı Destekler Sunmak
Katma değeri yüksek, yenilikçi, ileri teknoloji ürün ve hizmetleri üretme potansiyeli olan girişimcilere Ar-Ge, yazılım ve tasarım çalışmalarını yürütebilecekleri ortam, destek ve imkanı sağlamak.
Birbirini Destekleyen Ortam Sunmak
Mevcut küçük girişimleri ulusal ve uluslararası pazarlarda başarılı olabilmeleri için devlet, üniversite, yatırımcılar ve büyük işletmeler ile bir araya getirmek ve işbirliği ortamı sunmak.
İnovatif Girişimler Çıkarmak
Üniversitelerdeki bilimsel bilgi birikiminin ve araştırma sonuçlarının inovatif girişimlere transferini teşvik ederek yeni ticari değerler üretilmesini sağlamak.
tr Turkish
X